top
Základná škola Skároš

Odkazy

 Adoptuj si kravičku    Alík

Autoškolák

Bublina

Dobré nápady

Omaľovánky

Rexík

Škola hrou

Virtuálne prehliadky

Čarovné predvianočníé chvíle

 

Naši žiaci ich zažívali už niekoľkokrát. Či to bolo pri pečení vianočných perníkov, výzdobe školy aj vianočného stromčeka. Deti boli touto atmosférou unesené.

Vyvrcholenie našich príprav bolo v stredu 15. decembra 2021. Pani učiteľka Mgr. Janka Jámborová pripravila v najväčšej triede obrovský vianočný stôl. Bol čarovný! Krásne babkine obrusy, na nich symboly kresťanských Vianoc. Bohaté a pestré jedlá, voňavé koláče, ovocie, oriešky. Spoločne sme sa pripravili na štedrovečernú večeru, ktorú zažijeme všetci vo svojich rodinách.

Milým hosťom bol duchovný p. Mgr. Jozef Mrúz – náš pán farár. Keďže mal v tento deň na našej škole výuku náboženstva, urobili sme si spoločnú štedrovečernú večeru. Každého tieto chvíle chytili za srdce, deti ani nedýchali. Ale keď sa po modlitbe, medových oblátkach mohlo jesť, nedali sa núkať. Vianoce, súce v predstihu, ale prišli na našu školu. Náš pán farár ale pripomenul, že v rodinách sa spievali spoločne vianočné koledy. Jeho heligónka vyčarila krásnu náladu. Spievali sme všetci a boli sme prekvapení, koľko vianočných piesní poznajú naše deti.

V závere nášho posedenia ale ešte prekvapili naši žiaci krásnym vianočných pásmom básní, vinšov, tancov a spoločných choreografií. Pripravili ich s p. uč. Mgr. Lenkou Jesenskou a Mgr. Veronikou Chovancovou v ŠKD. Bola to krásna bodka za neobyčajným dňom.

Video z predstavenia v článku Videogaléria ZŠ Skároš 2021

Videogaléria ZŠ Skároš

 

 

Odkazy

 Erb obce Skároš

Metodicko-pedagogické centrum

logo-eu-sf    logo-eu.esf
Logo Nadácia Orange
logo-usske
logo opv    logo-mvsr-kruh
Zodpovedne.sk
Prevencia šikanovania

bottom

Vytvorené pre Základnú školu Skároš webmastrom s použitím upravenej šablóny themza. Všetky práva vyhradené!